Szkoła Podstawowa Nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa Nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11 Header 2 . Header 3 .

Soliński survival

Po wakacjach pozostały tylko wspomnienia. Nadszedł wrzesień a wraz z nim długo oczekiwany „Soliński Survival”, który miał miejsce od 15 do 17 września. Chętnych było wielu, lecz niestety autobus był w stanie pomieścić tylko 53 uczniów z klas: 4a, 4b, 5a, 7a i 8a.

Tradycyjnie wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w „Słodkim Domku” w Lesku, a następnie dzieciaki zrobiły zakupy w pobliskim sklepie, planując dokładnie, co i ile potrzebują, żeby „przetrwać”. Po przybyciu na miejsce, rozpakowaniu się, przyszedł czas na próbę sił w kuchni. Wszyscy wyszli z niej zwycięsko. Pogoda nam dopisywała, więc pełni sił poszliśmy nad Zalew i nastąpiło pierwsze spotkanie ze sportami wodnymi. W ruch poszły kajaki, deski a nawet „pamelki”. A wieczorem – ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Kolejne dni upłynęły nam na doskonaleniu naszych umiejętności w sportach wodnych. Oprócz tego przez cały czwartek byli poszukiwani „Bandyci”, którzy ukryli się na terenie ośrodka. Wszyscy zostali złapani, więc można było spokojnie udać się na spoczynek.

No i piątek – czas pożegnań z przyrodą i Soliną. Jak na rozstanie przystało nie obyło się bez łez. To Bieszczady za nami płakały i pożegnały nas lekkim deszczem. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

Solino, my znów wrócimy, czekaj na nas 😊.

Dzień kropki

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie!

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Z tej okazji, 15 września, uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle.

Powstało drzewo talentów, które znajdowało się w korytarzu szkoły a na nim zawisły kropki w których dzieci napisały i narysowały to w czym są bardzo dobrzy. Te kropki miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi.

Ten dzień był dla wszystkich ciekawym przeżyciem i wspaniałą zabawą.

Szkoła Muzyczna Yamaha

Uczniowie klas I- III uczestniczyli w pierwszych zajęciach prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem gitary klasycznej i elektrycznej, keyboarda, perkusji i skrzypiec.Niektórzy mieli możliwość zagrania na powyższych instrumentach. Wszyscy uczniowie z dużą radością śpiewali podczas spotkania energetyczne przeboje Sanah i Cleo.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Spacer po szkole - Zapraszamy!

Współpraca

reklama resman

Back to top