– Dzień Ziemi

Dzień Ziemi jest największym międzynarodowym świętem, promującym proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. 

W naszej szkole z okazji tego wyjątkowego dnia, klasa IVB przygotowała przedstawienie teatralne pod tytułem “Ratujmy Matkę Ziemię” i prezentację “Think green”, w której uczniowie pokazali swoim koleżankom i kolegom jak oni mogą swoimi codziennymi małymi wyborami ograniczyć zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Uczniowie z klas 1-3 posiali lub posadzili swoje własne pomidory promując rolnictwo ekologiczne bez użycia środków ochrony roślin. Z okazji Dnia Ziemi odbył się w Naszej Szkole również konkurs na plakat i hasło promujące. Klasy1-3 pierwsze miejsce Martyna Homa 3a, drugie Hanna Bobowska1b , trzecie Michał Chmiel 1b, Klasy 4-7 pierwsze Julia Cybulska 5b ,drugie Laura Głosek 5b , trzecie Kornelia Luboch 5b, Wyróżnienie Mikołaj Ziobro. Pamiętajmy, że Nasze codzienne wybory mają wpływ na stan Naszej Planety. Dlatego ograniczmy zużycie plastiku, sadźmy rośliny, zmniejszmy zużycie energii i wody oraz pomyślmy dwa razy zanim coś wyrzucimy lub kupimy nowego. Pamiętajmy o Naszej Ziemi cały rok!

 

Back to top