– Matematyka na wesoło

Uczniowie klasy 4a ćwiczyli dodawanie liczb mieszanych, układając domino matematyczne.
W miłym towarzystwie i na świeżym powietrzu matematyka staje się łatwiejsza.
Seria domin ćwiczy umiejętność przeprowadzania trzech podstawowych działań na ułamkach. Odwrotna niż zazwyczaj formuła układania wymaga od uczniów wykonywania wielu obliczeń: z prawej strony tafelka podany jest wynik, a z lewej działanie. Zadaniem ucznia jest sprawdzić na posiadanych tafelkach danej układanki, które z działań daje taki wynik (np. 4 3/4). Po znalezieniu tafelka z działaniem (np. 2 1/4 + 2 2/4), uczeń przykłada go z prawej strony i szuka następnego działania. Uczniowie mogą sami skontrolować poprawność ułożenia, gdyż ostatni tafelek w każdej układance powinien pasować do pierwszego.

Back to top