– „Po co uczymy się matematyki?”

Matematyka zwykle kojarzy się nam z liczbami, liczeniem, mozolnymi rozwiązywaniem zadań. Liczenie przydaje się nam również w różnych sytuacjach w życiu codziennym. Jednak matematyka to nie tylko liczenie. Chodzi o to aby rozwijać gotowość i zdolność do twórczego myślenia matematycznego i rozwijać radość ze zdobywania nowych umiejętności i radość korzystania z nich w codziennych i mniej codziennych sytuacjach. Dziecko powinno być przekonane, że uczymy się czegoś po coś!
Uczniowie klasy 4a na zajęciach z matematyki próbowali odpowiedzieć na pytanie – Po co uczymy się o ułamkach?. Zachęcamy do oglądnięcia efektów pracy Mikołaja Z. Chłopiec wszystkie przykłady zaczerpnął ze swojego otoczenia (przepisy babci, biżuteria robiona przez mamę, domowa pizza…).

Back to top