– Wspomnienia z zielonej szkoły

W dniach 04 października do 06 października 2021 uczniowie z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 31 w Rzeszowie uczestniczyli w wycieczce na zieloną szkołę do Jodłówki Tuchowskiej. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni M. Malinowska i Pani A. Bijak. Nie brakowało nam atrakcji. Wychowawcy z Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej zaoferowali nam sporo rozrywek takich jak: ognisko, dyskoteka, zespołowe gry sportowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe w siłowni, zajęcia kulturalno- rozrywkowe z „podłogą interaktywną” , zajęcia psychologiczno- edukacyjne” Poznajemy się lepiej”. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy bardzo interesujące i piękne miejsca m.in. Park Krajobrazowy Pasma Brzanki, spacerowaliśmy dróżkami Jodłówki Tuchowskiej podziwiając przepiękny jesienny krajobraz.  Odbyły się też konkursy plastyczne, porządkowe.
Wyjazd uczniów był idealną lekcją samodzielności i odpowiedzialności. Wychowawcy systematycznie wdrażali zasady kulturalnego zachowania się uczniów w miejscach publicznych. Zielona Szkoła stała się bardzo dobrym miejscem na integracje grupy.
Niestety szybko co dobre szybko się kończy, z łezka w oku wróciliśmy do domów, do naszych kochanych rodziców, którzy za nami bardzo, ale to bardzo tęsknili.
Mimo, że wróciliśmy już z Zielonej Szkoły to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia.

Back to top