Szkoła Podstawowa Nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa Nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11 Header 3 . Header 2 .

Kolejne sukcesy Anity O.

W dniu 18 marca 2023r. Anita Opiela uczennica klasy 3a brała udział w II Memoriale im. Adama Poznańskiego będącym Eliminacjami do Mistrzostw Polski Fit Kid w Żurawicy koło Przemyśla.

Anitka startowała aż w trzech konkurencjach w najwyżej kategorii – Ekstraklasie zajmując:
🥈II miejsce kat. duet kat. wiekowa I do 11 lat ((tytuł choreografii: Charleston)
🥈II miejsce kat. mała grupa kat. wiekowa II od 12 do 16 lat (tytuł choreografii: Aniołki Charliego)
IV miejsce kat. solo kat. wiekowa II do 10 lat (tytuł choreografii: Pasodoble)
reprezentując swój klub Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” w Rzeszowie
Trenerzy: Grzegorz Bielec oraz Serioza Koczarian
Choreografia: Oliwia Traciak
Kroki taneczne: Justyna Pietrucha-Głowacka (Studio Tańca – Perfect Dance)

Caritas-zbiórka żywności

W piątek – 17 marca 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak, pomagam” organizowanej co roku przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą przez Caritas.

Jej celem było zebranie artykułów spożywczych na rzecz potrzebujących. Nasi uczniowie dyżurowali w sklepie “Społem” przy ul. Moniuszki, Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele paczka żywnościowa może zmienić w życiu rodziny wielodzietnej, osoby samotnie wychowującej dziecko, osoby w kryzysie bezdomności, bezrobotnej lub cierpiącej na niepełnosprawność.

W Rzeszowie powstanie park wodny

Jakie atrakcje w parku wodnym w Rzeszowie? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących stworzenia koncepcji atrakcji parku wodnego w Rzeszowie. Chcemy poznać Twoją opinię, zdanie, sugestie! Konsultacje społeczne potrwają od 9 marca 2023 r. do 14 kwietnia 2023 r. i zostaną przeprowadzone w kilku formach.

Konsultacje społeczne park wodny plakat A4

 

Najdłuższa książka świata

W marcu uczniowie klas 1-3 przystąpili do akcji ,,Najdłuższa Książka Świata”.

Akcja zorganizowana jest w Rzeszowie już po raz dziewiąty. Uczestniczą w niej dzieci od 5 do 10 roku życia. Pomysłodawcami są studenci Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką jednej z Pań Profesor. Celem wydarzenia jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez zachęcanie do twórczej aktywności artystycznej. Tegoroczny temat to: ,, Literackie rośliny i zwierzęta”. Organizatorzy chcą nim nawiązać do myśli o ekologii i zwrócić uwagę na otaczającą ludzi przyrodę. Łączna długość kolejnych stron książki z dotychczasowych edycji liczy już sporo ponad 1 kilometr. W tym roku nasi uczniowie będą mieli swój udział w powiększeniu tej liczby.

Dzień św. Patryka

Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii obchodzony jest 17 marca. 

W naszej szkole w ubiegłym tygodniu odbyły się lekcje kulturowe podczas których uczniowie obejrzeli film anglojęzyczny o św. Patryku i obchodach tego dnia w Irlandii oraz innych krajach na całym świecie. Uczniowie poznali nowe słownictwo, rozwiązywali quizy, opowiadali legendy, grali w kółko i krzyżyk a nawet degustowali zieloną herbatkę. Chętni uczniowie wykonali lapbooki związane z tym dniem.

Rowerowy maj

Szanowni Państwo. Nasza szkoła przystąpiła do Kampanii „Rowerowy Maj 2023”. Mogą w niej wziąć udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i wszyscy pracownicy. Kampania ma charakter konkursu.

https://rowerowymaj.eu/#main-for-parents

Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Kampanii może być każdy uczeń i pracownik naszej szkoły.

Zasady konkursu „Rowerowy Maj”:

· Przede wszystkim bezpieczeństwo. Sprzęt na którym porusza się dziecko powinien być sprawny, zalecana jest jazda w kasku, a rodzic ma zaufanie do poziomu umiejętności własnego dziecka i bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w czasie dojazdu do szkoły i powrotu do domu;

· Konkurs trwa od 4 maja do 31 maja;

· Każdy uczestnik przyjeżdża do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce lub na wrotkach;

· Zgłasza swoją aktywność do wychowawcy klasy;

· Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki.

Koncert Talentów

Jutro, 21 marca spotykamy się w naszej szkole podczas koncertu talentów. Temu wspólnemu celebrowaniu niech towarzyszy akcja pomocy Ukrainie, o której szczegóły na plakacie.

Daj włos

Wspaniała wiadomość! Podczas zbiórki pieniędzy w ramach akcji „Daj włos! Kobietom w trakcie leczenia onkologicznego”, organizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kobiet udało się zebrać 474,25zł. Kwota ta w całości zostaje przekazana na konto Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Dziękujemy za Wasze serca i hojność.”

Samorząd-Uczniowski-SP31-w-Rzeszowie

 

Czytam z klasą

Klasa 1b wykonywała zadania w ramach IV edycji projektu “Czytam z klasą”. 

 II moduł poświęcony był podróżom po Europie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zapoznania losów naszego głównego bohatera Lampo z książki Romana Pisarskiego “O psie, który jeździł koleją “. W ramach poczytanek klasowych mama naszej uczennicy przeczytała nam książeczkę. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie na mapie leżą Włochy, zobaczyli ciekawe miejsca w Italii. Poznali zasady zachowania w przypadku zgubienia się. Razem robiliśmy pizzę lekturową przedstawiając przygody z lektury. W kąciku sali uczniowie stworzyli niewielką stacyjkę, na którą przyjeżdżają pociągi i oczywiście przygotowali miejsce dla naszego pluszowego psiaka Lampo. Na stacji zaraz pojawiły się inne pieski wykonane przez uczniów z plasteliny. Uczniowie wykonywali karty pracy, krzyżówki z lektury.

Pracowity jak pszczółka

W środę 15 marca uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panem Pszczelarzem.

 Dzieci dowiedziały się, że pszczela rodzina składa się z królowej pszczół, trutni oraz robotnic. Nasz gość uświadomił pierwszoklasistom, że pszczoły dostarczają nam zdrowych i naturalnych produktów takich jak: miód, pyłek, propolis, pierzga i mleczko pszczele. Mogliśmy je także zobaczyć a nawet skosztować. Uczniowie dowiedzieli się, że z pszczelego wosku wyrabia się także pachnące świece, kosmetyki i leki. Zaskakująca była informacja, że pszczoły porozumiewają sią za pomocą tańca. Spotkanie pozwoliło wszystkim zrozumieć, że pszczoły to jedyne owady, które wytwarzają pokarm nie tylko dla siebie, ale i dla człowieka. Są niezwykłe i pracowite.

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

Spacer po szkole - Zapraszamy!

Back to top