Szkoła Podstawowa nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopka jest obchodzony 30 września. Jest to okazja do świętowania i docenienia chłopców w naszym życiu. W tym dniu często obdarowuje się mężczyzn prezentami, a także składa się życzenia …może to być także okazja do spędzenia razem czasu i celebrowania więzi klasowych lub przyjaźni. 

 

Z tej okazji klasa 4a wraz z wychowawczynią Panią Anetą Brzostowską odwiedziła kręgielnię Aloha. Był mały poczęstunek i nie zabrakło również drobnych upominków.

Klasa 6b rozwiązywała zagadki w Escape Roomie. Dziewczęta samodzielnie przygotowały małe prezenciki.

Koleżanki z klasy 2b z okazji Dnia Chłopaka złożyły kolegom życzenia,  wręczyły kreatywne upominki i słodkości. Pomysł z przyklejanymi wąsikami wprowadził wszystkich w doskonały nastrój i zagwarantował świetną zabawę Na koniec uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

Klasa 4a oraz 5b wraz z wychowawcami Panią Anetą Brzostowską oraz Barbarą Rajchel uczestniczyli w jedniodniowej zielonej szkole w Janowie Lubelskim. Był to miło spędzony czas podczas aktywnego wypoczynku na łonie natury. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych ( narty 5 osobowe, spodnie, worki, wyścig chomików, bolkowe narty). Wiele emocji przyniosła wyprawa samochodem terenowym, strzelnica, ręczny byk rodeo, mega piłkarzyki.

Solino – wróciliśmy 

Wakacje się skończyły, ale lato dalej trwa (choć już się kończy). Zdecydowaliśmy skorzystać z ostatnich letnich dni i ponownie pojechaliśmy na Wyspę Energetyk na Zalewie Solińskim.

W poniedziałkowy poranek stawiliśmy się przed szkołą z bagażami i dobrymi humorami, wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł nas do Polańczyka. Żeby tradycji stało się zadość, po drodze zahaczyliśmy o Słodki Domek i sklep, w którym zrobiliśmy zakupy na 3 dni (jedni mieli wózki wypakowane po brzegi, w innych ledwie udało się zakryć dno). W ośrodku podzieliliśmy się na grupy i każdy znalazł miejsce w domku. Po szybkim obiedzie, samodzielnie przygotowanym, resztę dnia spędziliśmy na kajakach lub na deskach (dla każdego coś dobrego). Wieczorem – ognisko, a później udaliśmy się w objęcia Morfeusza. Jakież było nasz zdziwienie, gdy spotkaliśmy naszych starszych kolegów, którzy dawniej jak my teraz, też łykali bakcyla sportów wodnych na Solinie. 

Niestety wtorek nie była dla nas życzliwy, była pochmurna pogoda lub padało, ale udało nam się popłynąć kajakami do Polańczyka lub druga grupa z buta tam poszła. Mimo niesprzyjającej pogody nikt z nas nie nudził się. 

W środę znów zaświeciło nam słońce, ale cóż z tego, gdyż po krótkim pobycie nad wodą, musieliśmy coś upichcić, sprzątnąć domki i wracać do domu. Jednak to nie było nasze ostatnie słowo nad Soliną. Już nie możemy doczekać się czerwca i kolejnej edycji Solińskiego Survivalu. 

Dziękujemy naszym opiekunom: p. A. Ostrowskiej, p. B. Sęczkowskiej, p. M. Darowskiej i p. P. Ostrowskiemu, że ponownie umożliwili nam na spędzenie aktywnie 3 dni. 

Zawody LA

23.09.23r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce. W skoku w dal Michalina Kapica zajęła 6 miejsce z wynikiem 4,00 m. Pozostali uczniowie dzielnie walczyli na bieżni, co widać na załączonych zdjęciach.

Żegnajcie wakacje-witaj szkoło

14 września br. odbyły się w klasach I-III audycje muzyczne prowadzone przez muzyków z Filharmonii rzeszowskiej. Uczniowie pożegnali lato, wakacyjne podróże, a powitali szkolne mury śpiewając znane przeboje Lata z Radiem i inne muzyczne hity.

Magiczne chwile w leśnej przestrzeni-Lisi Jar Malawa 

18 września br. klasy IIa i II b udały się na wycieczkę do Lisiego Jaru w Malawie. Uczniowie mieli kontakt z naturą, brali udział w ciekawych, leśnych zabawach. Nauczyli się kilku podstawowych umiejętności pozwalających przetrwać w naturalnym terenie. 

Budżet obywatelski 2024

Do wszystkich przyjaciół naszej szkoły.

Startujemy w konkursie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, prosimy o oddanie głosu na projekt w kategorii III nr zadania 121. Głosowanie trwa do 8 października 2023.

Link do logowania: https://erzeszow.pl/pl/3108-rbo/78595-glosowanie-rbo-2024.html

Prosimy również oddawanie głosów na projekt II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie p.n. „Budowa ogólnodostępnej siłowni na wolnym powietrzu na terenach II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie” kategoria II zadanie nr 50.

Surwiwal Soliński

Wyjazd w poniedziałek (18.09) o godzinie 8:00 zbiórka pod szkołą.

Rajd 6B

W piątek 15.09 6B ruszyła śladami 5A. Bulwarami wzdłuż Wisłoka, przez Budziwój, Boguchwałę i Zwięczycę dotarli do Lisiej Góry. Opiekę sprawowali: Pan R. Baran i Pani D. Janusz oraz rodzice: Pan W. Mściwujewski, Pan S. Koziarz i Pan M. Szydełko.

Rajd 5A

W środę 13 września grupa zapalonych rowerzystów z klasy 5a udała się wraz z opiekunami p. R. Baranem,  p. A. Mścisz i p. M. Bijakiem na rajd rowerowy na Lisią Górę.

 Uczniowie pokonali łącznie w obie strony 20 km. W pierwszą stronę p. Baran przygotował dla nas urozmaiconą trasę, która prowadziła przez Bulwary, wzdłuż Wisłoka, przez Budziwój, Boguchwałę i Zwięczycę. Przeszliśmy także przez wiszącą kładkę, która była sporym wyzwaniem dla wielu z nas. Ostatecznie dotarliśmy okrężną drogą na Lisią Górę. Tam po zjedzeniu przepysznych kiełbasek i lodów, uczniowie mieli czas na wspólną zabawę. Wszyscy pokonali trudy rajdu i bezpiecznie, z uśmiechem, mimo zmęczenia dotarli do szkoły na smaczny obiad.

Pasowanie na ucznia

4 września pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 31 w Rzeszowie. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Alina Wolska dokonała pasowania na ucznia. Opiekę nad uczniami przejęły nauczycielki: Beata Złamaniec i Ewa Stokłosa.

Pasowanie na ucznia 2023

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

Spacer po szkole - Zapraszamy!

Back to top