– Zdrowe śniadanie

W dniu 24 listopada 2023 w naszej szkole został zorganizowany „Dzień Zdrowego Śniadania”, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży.

Ważne jest, aby już od najmłodszych lat zaszczepić u dzieci zainteresowanie tym, co jedzą i zapoznać ich z podstawowymi zasadami prawidłowego żywienia. 

Dzień zdrowego śniadania warto wpisać na stałe do swoich kalendarzy i codziennie stosować  z całą rodziną. Śniadanie to najważniejszy posiłek, który daje nam energię na wiele godzin. Właśnie, dlatego powinien być nieodłącznym elementem każdego ranka. Dzieci prowadzą aktywny tryb życia, spędzają w szkole wiele godzin, gdzie codziennie przyswajają spore ilości wiedzy. Pełnowartościowe śniadanie zapewni im odpowiednią porcję energii do działania! 

 Do spożywania zdrowych śniadań zachęcali uczniowie naszej szkoły poprzez samodzielnie przygotowane, zdrowe apetyczne kanapki, surówki, owocowe przekąski i musy warzywno-owocowe. W konkursie wzięło udział ponad 100 dzieci. Niektóre pracowały samodzielnie, inne parami. W wyniku ich pracy powstały niepowtarzalne propozycje zdrowych, odpowiednio zbilansowanych śniadań. Aż ślinka leciała i każdego chciałoby się spróbować. Dlatego Komisja Konkursowa (w składzie: p. A. Kulig, p. J. Hejnowicz i K. Kuśmider – przedstawicielka SU) miała niemałe wyzwanie, aby wybrać najsmaczniejsze, najlepiej przygotowane i najlepiej zaprezentowane posiłki.  

Klasy I – III 

I miejsce – Pola Pociask i Marysia Krupa 2B 

II miejsce – Amelia Wójcik i Nina Balawender 2A 

III miejsce – Ola Jędrzejczyk 2A 

Klasy IV – VII 

I miejsce – Karol Ostrowski 6A, Maja Warzybok 6B 

II miejsce – Emilia Szydełko, Emilia Niemiec 6B 

III miejsce – Zofia Przybylska, Oliwia Kurowicka 4B, Aleksandra Wojnar 7A 

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Zdrowia i Aktywności fizycznej w składzie: p. A. Ostrowska i p. M. Darowska. Serdecznie podziękowania składamy uczniom klasy 7a, za wielką pomoc w organizacji. 

Back to top