– “Zbieram to w szkole”

Drodzy Rodzice!

W ramach edukacji ekologicznej dołączamy do akcji „Zbieram to w szkole”.

Idea “Zbieram to w szkole” :

I. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy “pomocą bez pieniędzy”.

II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki “dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, wspieramy Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, gry, audiobooki, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.

W naszej szkole zbieramy:

stare baterie;( pojemnik przy wejściu głównym)
stare telefony komórkowe; (pojemnik w sali nr 17)
stare zegarki tarczowe; (pojemnik w sali nr 17)
stare srebro (urwane łańcuszki itp.) (pojemnik w sali nr 17)

Back to top