– Wolontariusze w schronisku “Kundelek”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schroniska dla bezdomnych psów i kotów. W ramach akcji „Karma dla psiaka i kociaka”. Wolontariusz Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. 6 marca wraz opiekunem wolontariusze udali się do schroniska „Kundelek”. Dzieci przekazały zebrane dary: suchą karmę, mokrą i przysmaki dla psów i kotów. Na terenie schroniska oprowadzili nas pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających u nich zwierząt. Uczniowie oglądali, głaskali, brali na ręce niektóre zwierzęta. Jedna z uczennic przez cały czas pobytu szkicowała w rysowniku zwierzaki, a na koniec wolontariuszka wręczyła naszkicowany obraz psiaka. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcą, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Dziękujemy.

Back to top