– Wizyta na komendzie

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę na Komendy Miejskiej Policji przy ul. Jagiellońskiej.

Specjalnie dla nich policjanci przygotowali wiele atrakcji. Każdy chętny mógł wziąć w ręce policyjny sprzęt, przymierzyć elementy umundurowania oraz usiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Obejrzeliśmy pomieszczenie w którym następuje stały monitoring głównych miejsc w naszym mieście. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant przyniósł ze sobą walizkę z przedmiotami, które funkcjonariusz wykorzystuje podczas codziennej służby. Zademonstrowano dzieciom sposoby ujawniania odcisków linii papilarnych i każdy chętny mógł je złożyć. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa policyjnego. Funkcjonariusz zaprezentował umiejętności swojego czworonożnego podopiecznego, który następnie pozował do zdjęć z dzieciakami. Pierwszoklasiści wysłuchali też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Spotkanie było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania wobec niebezpiecznych zwierząt. Policjanci przypomnieli jak powinna wyglądać tzw. ,,pozycja żółwia”. Wycieczka była bardzo ciekawa. Dziękujemy jednej z Mam z klasy 1A za jej zorganizowanie😉

Back to top