– Wizyta gości z zagranicy

Od wczoraj gościmy u nas nauczycieli z 5 krajów europejskich (Niemcy, Portugalia, Włochy, Rumunia, Litwa) w ramach przygotowań do nowego projektu Erasmus+. Przez dwa dni, wspólnie z polskimi nauczycielami, omawianie są cele i założenia projektu, jego kształt i zadania oraz przygotowywana jest wstępna dokumentacja wymagana do aplikacji.

Jeśli nasza aplikacja zostanie zatwierdzona, uczniowie będą mieli kolejną szansę na poznanie nowych przyjaciół z innych krajów, ich kultury, a także rozwijanie umiejętności komunikacji w języku obcym.

Naszym pomysłem jest stworzenie mobilnego muzeum, które miałoby nie tylko prezentować kulturalne dziedzictwo krajów, ale również zawierałoby strategie uczenia się i nauczania, pomocne w dalszej nauce uczniów i nowoczesnej dydaktyce nauczycieli.

Trzymajcie kciuki!

Back to top