– Teatr

Uczniowie klas 1-3 obejrzeli w listopadzie spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia. Przedstawienie pt. ,,Karolcia” zostało opracowane w oparciu o lekturę Marii Kruger o tym samym tytule. Sztuka opowiada o ośmioletniej dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. Karolcia wraz ze swoim nowym przyjacielem Piotrem biorą udział w ratowaniu miejskiego placu zabaw przed zamknięciem. Realizując przedstawienie szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pomocy osobom starszym i właściwe postawy w kontaktach z nieznajomymi. Karolcia odkrywa ważną prawdę, że spełnianie marzeń innych ludzi daje dużo radości i szczęścia. Piękne i pomysłowe  dekoracje oraz oprawa muzyczna sprawiły, że przedstawienie przypadło do gustu naszym uczniom.