– Sukces Niny w konkursie historycznym

Sukces Niny w III edycji Międzynarodowego Konkursu Instytutu Pamięci Narodowej ,,Niedźwiedź Wojtek – żołnierz armii gen. Andersa”.

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Nina z klasy IVb, zajęła zaszczytne trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie IPN, poświęconym słynnemu misiowi Wojtkowi, który wraz z II Korpusem Polskim przemierzył długi i bohaterski szlak bojowy w walce z Niemcami podczas II wojny światowej. Dzielny miś nie tylko towarzyszył żołnierzom w ich tułaczce, ale i czynnie pomagał w boju, np. podczas bitwy o Monte Cassino.

Na konkurs napłynęło 250 prac z Polski, Szkocji, Niemiec, Belgii i Egiptu. Był on objęty patronatem honorowym Ambasady RP w Rzymie, Konsula Generalnego RP w Edynburgu, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy Ninie i życzymy dalszych sukcesów!

Back to top