– Lekcja w muzeum

Ostatnia w tym roku godzina wychowawcza klasy 5a odbyła się w niecodziennych warunkach.

Udaliśmy się do rynku, gdzie w murach Muzeum Regionalnego im. Franciszka Kotuli odbyliśmy bardzo ciekawe spotkanie z panią etnograf, towarzyszącą nam w wystawie ,,Na co dzień i od święta”. Piękne kolorowe stroje regionalne, z którymi kojarzymy rzeszowski folklor, zostały skontrastowane z biednym, siermiężnym odzieniem wiejskiego ludu pracującego. Okazało się, że nasi wiejscy przodkowie sami produkowali nie tylko żywność, ale także odzież, co było niezwykle pracochłonne i angażujące wszystkich członków rodziny. Mogliśmy poczuć klimat tamtych czasów i miejsc, kiedy w muzealnej garderobie pozwolono nam do woli wybierać stroje i wśród ogólnej wesołości przymierzaliśmy  je, dziwiąc się mnogości falbanek, sprzączek, kaftanów i zapasek!

Back to top