– XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Namaluj historię dziadków”

Konkurs Instytutu Pamięci Narodowej przeznaczony był dla uczniów szkół województwa podkarpackiego. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z najnowszą historią Polski (1939–1989), inspirowanej rozmową z osobą dorosłą. Prace mogły prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby, których opowiadanie zainspirowało ucznia, lub inne wydarzenia z życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski, choć bezpośrednio w nich nie uczestniczyli. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIII a Patrycja P. została laureatką tego konkursu otrzymując I miejsce. Praca naszej uczennicy została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami i powstała na podstawie pamiętnika przyjaciela rodziny – porucznika Antoniego Damazego Rąbcy. Spisał on swoją autobiografię, która nigdy nie została opublikowana, mimo że liczy ona 850 stron.
Patrycja swoją pracę dedykowała pamięci porucznika.

Komiks 
Opis komiksu

Back to top