– Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

W związku ze zbliżającymi się powoli świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II a, II b i III b wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Na wstępie zwiedziliśmy wyjątkową wystawą. Pani przewodnik zaprezentowała nam ubrane  tematycznie drzewka, prezentując styl amerykański, z jaskrawymi akcentami kolorystycznymi lub wyróżniający się bogactwem zdobień i zapoczątkowany przez angielską królową styl wiktoriański, nieco dalej stonowany, niemal jednobarwny i elegancki styl francuski czy skandynawski.
Następnie nasi uczniowie  poznali wszystkie etapy produkcji szklanych ozdób choinkowych, a pod okiem pań dekoratorek ozdobili własnoręcznie szklaną bombkę uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Otrzymaliśmy także bombki z własnym imieniem. Na zakończenie pobytu udaliśmy się do wyjątkowego sklepu, gdzie każdy zaopatrzył się  w przepiękne ozdoby. Będą one doskonałą pamiątką z wyjazdu i już niebawem zabłysną swym pięknem na naszych świątecznych drzewkach.

Back to top