– Wycieczka do Muzeum Bombek Choinkowych klasy 1b

We wtorek 30.11 klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
W muzeum podziwialiśmy setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok.
Ekspozycja zaczyna się od choinek udekorowanych w różnych stylach. Zachwycała nas choinka amerykańska, francuska, wiktoriańska, skandynawska, no i oczywiście staropolska. Po obejrzeniu choinek dzieci dużo czasu spędziły przy gablotach z pięknymi artystycznymi bombkami, zachwycając się kształtami i kolorami mikołajów, bałwanków, bajecznie kolorowych rybek, ptaków i owadów.
Następnym punktem programu naszej wycieczki w muzeum był pokaz wytwarzania czyli dmuchania bombki.
Kolejny magiczny moment to nalanie do wnętrza bombki roztworu azotanu srebra. Wszyscy z niedowierzaniem obserwowali, jak z przezroczystej kuli tworzy się niezwykła srebrna, lustrzana bombka.
Później jest dekorowanie- tu dzieci podpatrywały, jak panie dekorują te szklane cuda i posypują je różnokolorowym brokatem.
Niezapomniane wrażenia to chyba jednak warsztaty, w czasie których uczniowie samodzielnie dekorowali swoje bombki. Było tu dużo radości i śmiechu. Gdy bombki się suszyły, wszyscy z ogromnym zachwytem udali się na zakupy. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci i będziemy ją często wspominać.

Back to top