– Szkoła z Misją

“Kup Pan szczoteczkę” to hasło akcji charytatywnej, której celem była zbiórka szczoteczek, past, mydeł dla dzieci z Afryki.

Organizator, Fundacji Redemptioris Missio z siedzibą w Poznaniu wysyła dary do szkół, przedszkoli prowadzonych przez misjonarzy m.in. w Tanzanii, Keni i Kamerunie. Uczniowie chętnie pomagali swoim rówieśnikom z Afryki, którzy są w potrzebie.  O szkolnej akcji wolontariusze opowiedzieli na antenie Radia Rzeszów. 

Od organizatorów akcji otrzymaliśmy pismo z podziękowaniami:

Drodzy Koordynatorzy!

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam  przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł „SZKOŁA Z MISJĄ”.

Zachęcamy do umieszczenia tego logo na stronie internetowej Waszej szkoły oraz w mediach społecznościowych wraz z adresem strony fundacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez Fundację „Redemptoris Missio”. Razem mamy ogromną moc!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do kolejnych akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. 

Back to top