– Świat wielbicieli lotnictwa

Klasa 1b zapragnęła poznać tajemnicę przestworzy i razem z Andy’m, maskotką brała udział w spotkaniu przygotowanym przez mamę naszej uczennicy. Podczas prezentacji uczniowie oglądali największe samoloty pasażerskie, najpotężniejsze maszyny transportowe na świecie. Zerknęliśmy do wnętrza samolotu, zachwycaliśmy się największymi portami lotniczymi na świecie. 

Dowiedzieliśmy się, dlaczego samolot lata, jak jest zbudowany, jak działa silnik lotniczy.  Poznaliśmy różne rodzaje samolotów.  My już wiemy, że na niebie białe smugi, które zostawia samolot, to po prostu skroplona para wodna lub małe kryształki lodu. Najbardziej spodobały nam się barwne samoloty z różnymi grafikami.  Na koniec spotkania Pani wręczyła uczniom makietę do zbudowania samolotu marzeń, breloczki i baloniki z logo firmy. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Back to top