– Soliński survival – czerwiec 2021

W dniach 7-9 czerwca 2021 r. klasy 3a i 7a wybrały się na Soliński Survival. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę wizytą w cukierni „Słodki domek”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem łasuchów z całej Polski.
Atrakcje, które czekały na dzieci w czasie trzydniowego pobytu na wyspie Energetyk w Polańczyku to:
Bieg na orientację – klasa trzecia podzielona na cztery zespoły zaliczała kolejne bazy : prom Tawerna, punkt widokowy, przystań, plaża. Oto wyniki:
I miejsce -dziewczynki z grupy „Leśne bohaterki”,
II miejsce -chłopcy „ Mroczne diabły”,
III miejsce -„Chochołkowe baby”,
IV miejsce -„Wściekłe wilki”.
Oczywiście klasa siódma opiekowała się maluchami i pomagała w organizacji oraz w samym biegu.
Jezioro Solińskie to bez wątpienia jedna z ciekawszych i bardziej malowniczych atrakcji w naszym regionie, więc nie mogło się obyć bez zwiedzania najwyższej zapory w Polsce.
Kolejną atrakcją była wizyta w bazie WOPRU w Polańczyku i zapoznanie z pracą ratownika. Pokaz sprzętu ratunkowego i umiejętności niesienia pierwszej pomocy.
Z pewnością poranna dawka ruchu na świeżym powietrzu była nowością dla maluchów.
Ponieważ pogoda bardzo nam sprzyjała, więc z radością rozpoczęliśmy sezon kąpieli w jeziorze solińskim, a także pływanie na kajakach. Natomiast wieczorem oczywiście obowiązkowo było ognisko.
Uczniowie klasy 7a uczyli swoich młodszych kolegów układu tanecznego „Belgijka”. Trzecioklasiści natomiast zaprezentowali niektóre ze swoich układów min. „Barcelonę” i „Waka -waka”. Klasa trzecia miała również „Kino domowe” – dzieci zachwyciły się filmami: „Cudowny chłopiec” oraz „ Będziemy bohaterami”.
Dla uczniów klasy siódmej cenną lekcją było samodzielne przygotowywanie posiłków.
Wycieczka wszystkim się bardzo spodobała. Zarówno uczniowie klasy siódmej jak i trzeciej byli bardzo zadowoleni, wrócili radośni i pełni wrażeń.

Oglądaj dalej w galerii