– Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu Szlachetnej Paczki

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,
dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

 

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Do rodziny dotarliśmy popołudniem w sobotę. Rodzina czekała na nas już przed domem. Nie spodziewali się tego, że wszystkie paczki z busa są dla nich. Jakież zaskoczenie malowało się na ich twarzy, kiedy poprosiłyśmy o pomoc Pana Jacka w wyniesieniu kuchenki z auta. Pan nie mógł uwierzyć w to, że dostali nowiutką kuchenkę. Z każdą kolejną wnoszoną do domu paczką kręcił głową z niedowierzaniem, nie kryjąc przy tym wzruszenia, podobnie jak Pani Natalia. Dzieci na początku też nie bardzo wiedziały co się dzieje. Stały w pokoju i z niedowierzaniem patrzyły na każdą wnoszoną paczkę. Po chwili poprosiłyśmy, aby Rodzina otworzyła je wszystkie. Nie bardzo wiedzieli, jak się zabrać za otwieranie paczek, gdyż na każdej widniał piękny rysunek. Najmłodsza córka spała, więc ominęło ją odpakowywanie prezentów. Pan Jacek wraz z żoną Natalią ciągle z niedowierzaniem patrzyli raz na paczki raz na nas. Pani Natalia ciągle powtarzała “Ile tego jest, o matko, jak dużo”.
Paulina jak zobaczyła klocki to stwierdziła, że są idealne, i że o takich marzyła. Kacper oraz Nikola byli bardzo podekscytowani zabawkami, jakie otrzymali. Od razu zabawki były rozpakowane i dzieciaki nie wiedziały, czy się nimi bawić, czy rozpakowywać kolejne paczki. Pan Jacek z żoną z szerokim uśmiechem wyciągnęli krzesła, o których wręcz marzyli. Szok i niedowierzanie towarzyszyły wszystkim członkom Rodziny przez cały czas naszego pobytu.

Słowo od Rodziny
Rodzina przekazuje laurki dla Darczyńcy, w ramach podziękowania za okazane dobro.
Rodzina składa ogromne podziękowania Darczyńcy, ogromne wyrazy szacunku oraz wdzięczności. Bardzo są wzruszeni ilością paczek, jaką otrzymali. Składają serdeczne życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości, spokoju oraz Błogosławieństwa Bożego.

Słowo od Wolontariusza
Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę, która uważam, że była bardzo owocna. Jestem pod ogromnym wrażeniem, gdyż paczki przygotowane były profesjonalnie i zostały spełnione wszystkie potrzeby Rodziny. Podczas spotkania z Rodziną byłam wzruszona oraz wdzięczna. Radość i szczęście nie do opisania. Serdecznie dziękuję. Pragnę życzyć Państwu Zdrowych, Spokojnych, pełnych radości i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Dziękuję 🙂

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

Back to top