– Książka za worek śmieci

Uwaga Uczniowie i Rodzice!

Zachęcamy do udziały w akcji „Książka za worek śmieci” 

Szczegółowe informacje 

Już 17 września 2022 odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”.  
 
IDEA AKCJI 
Chcemy zachęcić mieszkańców Rzeszowa do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do czytania książek. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki! 
 
CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ? 
Dla uczestników akcji w Rzeszowie przeznaczyliśmy 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. 
 
CZY NA AKCJĘ MOGĘ PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM? 
Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie musisz rejestrować udziału dzieci w wydarzeniu. Dla maluchów przewidujemy dodatkową, limitowaną pulę książek.  
 
GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY? 
W Rzeszowie będziemy sprzątać lasek przy ul. Zawiszy Czarnego. Spotykamy się w sobotę, 17 września 2022 r., o godzinie 10.00, w bocznej alejce biegnącej od ul. Zawiszy Czarnego w stronę stacji Rzeszów Osiedle.  
 
JAK MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ? 
Aby zarejestrować swój udział w akcji w Rzeszowie wypełnij formularz załączony w linku poniżej. Przyjmujemy tylko indywidualne zgłoszenia. Rejestracja trwa od 22.08.22 do 15.09.22 
 
RZESZÓW – LINK DO REJESTRACJI 
https://forms.gle/DCQYLct6W4e5wZXA6 
 
KOORDYNATORZY AKCJI 
W punkcie zbiórki uczestników będą na Was czekać koordynatorzy. Po przybyciu na miejsce zgłoś im swoją obecność. Koordynatorzy wręczą Ci worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje. 
 
NASZE ZALECENIA 
Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, koniecznie długie spodnie. Zabierz także okrycie wierzchnie z długim rękawem. Będziemy sprzątać tereny zielone, zarośnięte. Chroń więc ubraniem skórę przed zadrapaniami i skaleczeniami. Weź ze sobą środek na komary i kleszcze. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. Weź ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Zabierz też plecak na książkę, którą otrzymasz w podziękowaniu za udział w akcji. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk i apteczka z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego użytku. 
 
OGÓLNOPOLSKI PARTNER AKCJI 
XX edycja akcji odbywa się dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL S.A., utworzonej w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych. 
 
PARTNERZY LOKALNI 
Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 
 
PARTNER STRATEGICZNY: ASEKOL PL S.A. 
PATRON MEDIALNY: NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER 

Back to top