Dzień chłopaka

28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. W tym roku pomysłem naszego Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie gry dla chłopaków z klas 7,8 i 3 gimnazjalnych polegającej na szukaniu wskazówek, które miały pomóc odnaleźć główną nagrodę.

Wyniki gry przedstawiają się następująco :

1 miejsce – drużyna chłopców z klasy 3b, 2 miejsce- klasa 8b a 3 miejsce – klasa 3c.

W tym szczególnym dniu chłopcy byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek i otrzymali słodki upominek.

Dziękujemy za mile spędzony czas i uczciwą rywalizację.

dzien chlopaka 3b

Nasz ideał nauczyciela

W nawiązaniu do zbliżającego się święta – Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klasy V a na godzinie wychowawczej pracując w grupach tworzyli „obraz idealnego nauczyciela”. Dla niektórych był to tęgi pan z krokodylem na smyczy, dla innych miła pani w eleganckim stroju albo osoba wysportowana
 z poloplastrami na kolanach…  Lecz wszyscy bez wyjątku pragną, aby nauczyciel był miły, uczciwy, wymagający, życzliwy, radosny, troskliwy, z poczuciem humoru, trzymający dyscyplinę, dobrze tłumaczący nowe umiejętności … Zwyczajnie IDEAŁ.

ideal nauczyciela

Lekcje prowadzone przez uczniów dla uczniów

Podobnie jak w zeszłych latach, ta forma aktywności językowej cieszyła się wielkim powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Począwszy już od 5 klasy, uczniowie bardzo ambitnie przygotowywali lekcje dla młodszych kolegów i pod czujnym okiem nauczycieli, ale w pełnej autonomii, przeprowadzali lekcje w ramach dalszych obchodów Europejskiego Dnia Języków. Zobaczcie galerię zdjęć z zajęć młodych nauczycieli!

lekcje uczniow dla uczniow

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28. 09. 2018r.  w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja matematyki w klasie V a przeprowadzona w ramach akcji – VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez panią Anetę Brzostowską – Pieszczek najpierw odbył się egzamin w klasie V a na Mistrza Tabliczki Mnożenia. W kolejnej części lekcji uczniowie układali puzzle matematyczne z tabliczki do 1000 –ca, rozwiązywali łamigłówki. Po krótkiej przerwie dwuosobowe patrole egzaminacyjne stworzone z uczniów klasy piątej oraz asystentów z klasy III a (oddziałów gimnazjalnych) chodziły po szkole z przygotowanymi losami i sprawdzali starszych kolegów ze znajomości tabliczki. Na koniec piątoklasiści uczestniczyli w grze Piłkarzyk Matematyk.

tabliczka mnozenia 2

Europejski Dzień Języków Obcych

obraz edjo

Jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym roku uczniowie młodszych klas przygotowywali flagi państw europejskich oraz rozwiązywali quizy językowe, natomiast uczniowie klas 5-8 oraz klasy 3 gimnazjum brały udział w ogólnoszkolnej imprezie polegającej na rozwiązywaniu różnorodnych zadań. Impreza ta była tak zaplanowana, aby uczniowie ćwiczyli jak najwięcej kompetencji kluczowych, takich jak: kompetencje porozumiewania się w języku ojczystym i obcym, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, świadomość i ekspresja kulturalna.

edjo

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych