Szkoła Podstawowa nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11

W Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej

Uczniowie klas 5B i 6B wybrali się do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej mogli zobaczyć miejsce zbrodni i analizować różne ślady na miejscu zdarzenia. Dowiedzieli się o mechanizmach działania różnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Najbardziej odważni dotknęli  ludzkiej wątroby a za pomocą okularów VR przenieśli się do miejsca zbrodni i zebrali dowody. Wyjście pomogła zorganizować jedna z mam – Pani Małgorzata Dyk. Serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu

Gratulujemy uczennicy klasy 2b Poli P. za zdobycie nagrody w Międzyszkolnym Konkursie, Kartka Wielkanocna o Nietypowym Kształcie”.

“Demeter i Kora” w wykonaniu 5B

Uczniowie klasy 5B przygotowali spektakl na podstawie mitu “Demeter i Kora”.

Mistrzostwa Rzeszowa w pływaniu

W czwartek 18.04.2024 na obiekcie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – pływalni krytej Delfin odbyły się Mistrzostwa Rzeszowa w pływaniu. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Skład reprezentujący naszą szkołę : Agata Wojtoń, Franciszek Daraż, Wojciech Kulig oraz Tymoteusz Pachla. Wielkie brawa i ogromne gratulację za włożony wysiłek i solidną walkę w swoich konkurencjach !

Spotkanie z przedstawicielką hospicjum

18 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Po krótkiej prezentacji dotyczącej wolontariatu i działaniu domowego hospicjum, pani chętnie odpowiedziała na pytania zadawane przez uczniów naszej szkoły. Niestety, czas wizyty naszego gościa szybko dobiegł końca. Nasi szkolni wolontariusze złożyli podziękowania za cenną lekcję.

Podziękowanie

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w tegorocznej akcji Pola Nadziei. Udało nam się zebrać 1573,91 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Finał wojewódzki w tenisa stołowego

W dniu 15.04.2024 w Zespole Szkół w Błażowej odbył się Finał Wojewódzki w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6B : Karol Luboch, Kacper Taźbier oraz Michał Czeremszyński, którzy po bardzo dobrej grze w poprzednich etapach zakwalifikowali się do tej wysokiej fazy rozgrywek. Gratulacje dla całej trójki !

Pływackie Mistrzostwa Rzeszowa

W dniu 17.04.2024 r. odbyły się I Pływackie Mistrzostwa Rzeszowa dla dzieci klas I-IV .Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę zajmując wysokie lokaty. Wielkie gratulacje dla zwycięzców.

Kaja Kozik –II miejsce stylem grzbietowym

Kaja Kozik-III miejsce stylem dowolnym

Tymoteusz Pachla –III miejsce stylem dowolnym

Wojciech Kulig –II miejsce stylem grzbietowym

Franciszek Daraż –II miejsce stylem grzbietowym

Franciszek Daraż – III miejsce stylem dowolnym

Dzień Ziemi-konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Dnia Ziemi.

Rajd rowerowy

Po długiej przerwie zimowej szkolne koło rowerowe ”Ventyl ostro zabrało się do roboty Pod czujnym okiem p .A. Ostrowskiej i p. K. Zarzyckiego kl VI A rozruszała swoje kości na Bulwarach. Nie brakowało spektakularnych wydarzeń. Pogoda jak zawsze dopisała, no po prostu rewelacja! Już dziś „Ventyl” zaprasza na kolejne imprezy rowerowe.

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024

Spacer po szkole - Zapraszamy!