Magiczna kraina bombek

W piątek 8.11 klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W muzeum podziwialiśmy setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok

Ekspozycja zaczyna się od choinek udekorowanych w różnych stylach. Zachwycała nas choinka amerykańska, francuska, wiktoriańska, skandynawska, no i oczywiście staropolska. Po obejrzeniu choinek dzieci dużo czasu spędziły przy gablotach z pięknymi artystycznymi bombkami, zachwycając się kształtami i kolorami mikołajów, bałwanków, bajecznie kolorowych rybek, ptaków i owadów.

magiczny swiat bobmbek

Następnym punktem programu naszej wycieczki w muzeum był pokaz wytwarzania czyli dmuchania bombki.

Kolejny magiczny moment to nalanie do wnętrza bombki roztworu azotanu srebra. Wszyscy z niedowierzaniem obserwowali, jak z przezroczystej kuli tworzy się niezwykła srebrna, lustrzana bombka.

Później jest dekorowanie- tu dzieci podpatrywały, jak panie dekorują te szklane cuda i posypują je różnokolorowym brokatem.

Niezapomniane wrażenia to chyba jednak warsztaty, w czasie których uczniowie samodzielnie dekorowali swoje bombki. Było tu dużo radości i śmiechu. Gdy bombki się suszyły, wszyscy z ogromnym zachwytem udali się na zakupy. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci i będziemy ją często wspominać.

szczesliwy numerek