Nietypowa lekcja historii

Dnia 24.10.2019 odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii, którą przeprowadził dla uczniów klas I- III Pan Michał. Podczas spotkania uczniowie przenieśli się w czasie  do późnego średniowiecza i uczestniczyli w ,,Bitwie pod Grunwaldem". Dzieci dowiedziały się kim byli rycerze, jakimi cechami charakteru się odznaczali, jak wyglądał ich strój. W czasie zajęć można było potrzymać prawdziwy miecz, tarczę, założyć hełm lub średniowieczny strój. Dzieci z niebywałym zainteresowaniem i entuzjazmem wzięły udział w tym niezwykłym wydarzeniu. 
Z kolei starsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu o wymownym tytule ,,Szable w dłoń!", podczas którego została zaprezentowana rozległa panorama zmagań polskiej szlachty z wszelakim wrogiem, jaki nas gnębił w XVII wieku( m.inn. Szwedzi,Turcy i kozacy).Prezentowane byly elementy stroju i uzbrojenia. Niektórzy dostali możliwość wejścia w realia epoki - przymierzali stroje, chwytali ,,szable w dłoń".To także spora dawka wiedzy i wyśmienitej zabawy.
rycerz
 

Kalendarz szkolny 2019/2020

Kalendarz 2019 2020 1

nabór 2018

plan lekcji

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

szczesliwy numerek

office

Projekt NBP - Pieniądze rządzą światem - ale my nimi

ZNAK NBP projekt realizowany

erasmus plus logo

resman logo

dobry start

poziom JPG

rodo min

bip190
ibe
ore2014
logo cke 180
oke-krakow-dabe
ko-rzeszow-180
facebook-findus4a-170

Copyright © 2014. All Rights Reserved.