Mali czytelnicy

W październiku uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią wybrali się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Słowackiego. Podczas pierwszej lekcji bibliotecznej postawiono dzieciom ważne pytanie: ,,Dlaczego warto czytać?” Spotkanie miało na celu wzbudzić zainteresowania książką, uświadomić uczniom, że czytanie niesie ze sobą szereg korzyści: rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę, rozwija słownictwo i daje ogrom satysfakcji. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wysłuchały sympatycznego opowiadania W. Chotomskiej ,,Przygody jeża spod miasta Zgierza”, brały udział w zabawach ruchowych, a następnie oglądały bogate zbiory biblioteki. Z biblioteki wyszły z uśmiechem na twarzy i pamiątkową zakładką.

mali czytelnicy

szczesliwy numerek