80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święto Wojsk Obrony Terytorialnej – Rzeszów, 27 września 2019

27 września  klasa 2a wzięła udział w uroczystych obchodach 80 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które odbyły się pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. W wydarzeniu wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych, kombatanci, uczniowie rzeszowskich szkół oraz mieszkańcy Rzeszowa. Dzień 27 września jest jednocześnie świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie wysłuchali wspomnień kombatantów oraz ciekawostek dotyczących historii Polskiego Państwa Podziemnego. Uczestniczyli również w apelu pamięci. Duże emocje wyzwoliła salwa honorowa. Uroczystość uświetniła orkiestra wojskowa garnizonu Rzeszów. Najwięcej emocji wzbudził jednak piknik wojskowy, podczas którego wystawione były namioty promocyjne BOT. Zaprezentowana została broń oraz lekki sprzęt wojskowy, publikacje i  ciekawe gry edukacyjne wydane przez IPN. Na zakończenie  uroczystości uczniowie mogli skosztować wojskowej grochówki.

powstanie panstwa polskiego

szczesliwy numerek