Wykład pana Mariana Irzyka

W dniu 24.09. gościliśmy w naszej szkole pana Mariana Irzyka, który opowiedział uczniom naszej szkoły część historii naszej ojczyzny.

Kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży jest zadaniem każdego obywatela, służy identyfikacji narodowej i kulturowej, przygotowuje młode pokolenia do życia w społeczeństwie, do pełnienia ról prospołecznych. Jest wartością uniwersalną. Trzeba ją budować stopniowo poprzez działania dydaktyczne i wychowawcze, ponieważ nikt nie rodzi się patriotą.

Wykład pana Irzyka był cegiełką w tej budowli, przybliżył uczniom naszej szkoły czasy drugiej wojny światowej, pokazał okrucieństwo tego okresu, ale także solidarność i bezinteresowność w niesieniu pomocy.

irzyk

szczesliwy numerek