Wycieczka da Sądu Rejonowego

 

Dnia 27 września, mama naszego kolegi Mikołaja, zorganizowała klasie 3 A wycieczkę do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Gdy dotarliśmy autobusem miejskim na miejsce, wszyscy, w celu bezpieczeństwa, zostaliśmy poddani kontroli. Następnie udaliśmy się do pomieszczeń, gdzie przebywają oskarżeni przed rozprawą sądową. Każdy z nas mógł poczuć jak to jest, gdy jesteśmy pozbawieni wolności – zamknięci w pomieszczeniu lub spięci kajdankami. Wszyscy stwierdzili, że będą robić wszystko, aby w przyszłości nie znaleźć się w takiej sytuacji. Później dowiedzieliśmy się od Pana Policjanta, jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania się w mediach społecznościowych  (nieodpowiednie zdjęcia, słownictwo i że nikt nie jest anonimowy za ekranem swojego komputera). W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy salę rozpraw. Mogliśmy poczuć się jak świadkowie i jak sędziowie. Na końcu zwiedzania udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie przechowywane są akta. Każdy z nas mógł, za pomocą odpowiedniego urządzenia, odnaleźć akta z odpowiednim numerem. Własnoręczne przesuwanie półek z aktami też było dla nas dużą atrakcją.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak miłe i profesjonalne przyjęcie. Dziękujemy.

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Beatą Złamaniec.

wycieczka sąd

 

Kalendarz szkolny 2019/2020

Kalendarz 2019 2020 1

nabór 2018

plan lekcji

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

szczesliwy numerek

office

Projekt NBP - Pieniądze rządzą światem - ale my nimi

ZNAK NBP projekt realizowany

erasmus plus logo

resman logo

dobry start

poziom JPG

rodo min

bip190
ibe
ore2014
logo cke 180
oke-krakow-dabe
ko-rzeszow-180
facebook-findus4a-170

Copyright © 2014. All Rights Reserved.