Europejski Dzień języków już za nami!

26 września hucznie obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Mogliśmy podziwiać uczniów wszystkich klas, którzy zaprezentowali się w kolorach flag różnych krajów oraz przynieśli rekwizyty związane z wybranym językiem obcym. Chętni uczniowie  klas szóstej i ósmej przeprowadzili profesjonalnie w młodszych klasach lekcje z języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego prezentując podstawowe zwroty, słownictwo, piosenki i zabawy. Można było także wziąć udział w quizie na temat ciekawostek językowych rozwiązując zadania i rebusy ukryte pod QR – kodami. Aby odpowiedzieć na pytania należało wyszukać informacje na oficjalnej stronie EDJ. Wielu uczniów wykonało także projekty w formie plakatów na temat atrakcji i osobliwości Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii, które można podziwiać na I piętrze szkoły. Popularyzacja języków obcych w naszej szkole jeszcze nie zakończyła się. Przed nami czytanie bajek w j. angielskim oraz kontynuacja prowadzenia lekcji językowych w młodszych klasach przez starszych kolegów. Zapraszamy do galerii.

edjo

szczesliwy numerek