Szkolne dni zdrowej żywności

W bieżący roku  w ramach projektu edukacyjnego z biologii promowano praktyczną wiedzę  nt. właściwego odżywiania.  W związku z tym zorganizowano na terenie szkoły  trzy  Dni Zdrowego Żywienia  w różnych odstępach czasowych.

Pierwszy z nich przeznaczony był dla uczniów z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum.   Kolejny odbył się w Dniu Otwartym Szkoły dla wszystkich odwiedzających  naszą placówkę.   Natomiast trzeci zbiegł się z uroczystością wręczenia nagród za konkurs  prozdrowotny  dla kl. 1 i 4.

Zdrowe posiłki z oprawą kulinarną zostały wykonane przez uczennice z kl.2e J. Szczęch,  Z. Baranowską  i  J. Juruś  przy współpracy z rodzicami.

Akcja cieszyła się szerokim zainteresowaniem  zarówno wśród młodzieży, grona pedagogicznego  jak i rodziców .

Jej założeniem była nie tylko konsumpcja ale przede wszystkim edukacja i podniesienie świadomości o tym co powinnyśmy jeść,  a czego unikać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń:

Szkolny konkurs prozdrowotny dla klasy I A i IV A

Uroczystość z rozdania nagród za konkurs prozdrowotny

Pokaz udzielania i pomocy przedmedycznej dla najmłodszych