Konkurs Erasmus +

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

Konkurs szkolny z zakresu przedmiotów ścisłych w ramach projektu Books and MORE

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i informatyką
  • motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez

samodzielną, dodatkową pracę,

• umożliwienie uczniom sprawdzenia się oraz porównania własnej wiedzy z kolegami,
  • wyrabianie u uczniów przekonania, że przedmioty przyrodnicze to nauka eksperymentalna, a ciekawe doświadczenia można przeprowadzić przy użyciu przedmiotów codziennego użytku.
  • kształcenie umiejętności komunikacyjnych,
  • zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców przedmiotami przyrodniczymi i zachęcenie ich do udziału w różnych formach twórczej aktywności.konkurs sokrates

Regulamin konkursu:

1. W  konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły.
  2. Praca konkursowa polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu lub pokazu przyrodniczego bądź astronomicznego, a także na jego precyzyjnym opracowaniu w formie multimedialnej (film lub prezentacja). Długość filmu - do 5 min, długość prezentacji – do 15 slajdów.
  3. Każda z prac konkursowych jest przygotowywana przez co najwyżej dwóch uczniów.

Ocenie podlegają:

- pomysłowość,

- zgodność doświadczenia z wymaganiami niniejszego regulaminu,

- sposób prezentacji doświadczenia,

- walory edukacyjne doświadczenia,

- poprawność merytoryczną wyjaśnienia zjawiska bądź problemu.

Praca musi zawierać:

1. Cel doświadczenia.
  2. Hipotezę, którą zamierzamy sprawdzić.
  3. Plan doświadczenia.
  4. Wykonanie doświadczenia.
  5. Wyniki obserwacji,  pomiary.
  6. Ustalenie wniosków i ich ocenę.

Czas trwania konkursu: do 15 marca 2017. Prace  w wersji elektronicznej

(pendrive) należy złożyć do p. A. Machowicz lub A. Lei lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oceną z przedmiotu, którego będą dotyczyć i nagrodą rzeczową. Ponadto zostaną one przetłumaczone na j. angielski i zaprezentowane podczas wizyty w Portugalii w kwietniu 2017 wśród uczestników projektu Books and MORE.

Bliższych informacji na temat konkursu udziela p. A. Machowicz (sala 32) i p. A. Leja (sala 14)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!