– III edycja TEATR W SIECI/ NATENCZAS

Najpiękniejszą rzeczą jakiej może dokonać młody człowiek jest oczarowanie tajemnicą -teatr to ma!

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się III edycja unikatowych warsztatów „Teatr w Sieci/Natenczas”. Patronat nad III edycją objęty był przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. W warsztatach brały  udział dwie uczennice z klasy 3a Kornelia W. i Antonina B., które prowadzone były przez aktorkę teatru im. Wandy Siemaszkowej Panią Joannę Baran- Marczydło.
Zajęcia aktorskie odbywały się zarówno online jak i w realu. Finał warsztatów odbył się 14,15 czerwca 2022r. na deskach Dużej sceny Teatru, gdzie każda grupa warsztatowa zaprezentowała swoje etiudę teatralną.
Uczennice z klasy 3a przygotowały scenę z fragmentu z książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Kilkuminutowe wystąpienie spowodowało, że dziewczynki oczarowały publiczność i jury. Po długich, burzliwych debatach jury powołane przez Teatr, nagrodziło uczestników. Miło nam jest poinformować, że uczennice klasy 3a zdobyły I MIEJSCE  za wykonanie mistrzowskiej prezentacji” Ani z Zielonego  Wzgórza”, dodatkowo trzy osoby spośród młodych artystów zostało zauważonych przez jury i otrzymali oni wyróżnienia i nagrody. Wśród tych osób były dwie nasze uczennice.
Na zakończenie uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami, koordynatorami projektu.  Gratulujemy!!!

Galeria

Back to top