– Euroweek za nami!

W dniach 13-17 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w warsztatach Euroweek – Szkoła Liderów w malowniczej Różance, położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

Program warsztatów był niezwykle bogaty. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Peru, Gruzji, Azerbejdżanu i Indii, którzy zarażali naszych uczniów radością i motywacją do nauki języka angielskiego. Dzięki ich prezentacjom uczniowie mieli okazję poznać różnorodność kulturową i geograficzną tych krajów, a także zgłębić ich tradycje, religie i zwyczaje.

Każdy dzień obfitował w różnorodne gry i zabawy językowe, które sprzyjały integracji, współpracy, kreatywności i komunikatywności. Mimo różnic w poziomie znajomości języka angielskiego, uczniowie radzili sobie z zadaniami takimi jak: tworzenie aplikacji, ukłądu tanecznego do wylosowanej piosenki, parodii programu telewizyjnego.

W środę grupa wybrała się na spacer do ruin zamku. Przez cały tydzień sprzyjała nam piękna pogoda. Wieczory uatrakcyjniały opiekunki dyskoteką i ogniskiem.

Udział w obozie Euroweek – Szkoła Liderów był doskonałą okazją do rozwinięcia umiejętności językowych i społecznych uczniów, przełamania barier i stereotypów oraz zwiększenia motywacji do dalszej nauki języka angielskiego. Z pewnością wielkim atutem wyjazdu była podróż pociągiem do Domaszkowa. Pewnie niektórzy uczniowie jechali Intercity pierwszy raz.
To wydarzenie pozostanie w ich pamięci jako inspirujące i pełne nowych doświadczeń.

Grupą opiekowały się Panie: Agnieszka Mścisz, Adrianna Ludwik i Wioletta Książek.

Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczniów poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe. Celem programu było zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczniów uczenie się i rozwój przez całe życie: rozwijanie zdolności przywódczych, budowanie pewności siebie, promocja nauki języków obcych, a przede wszystkim rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim i integracja wielokulturowa.

Back to top