– Europejski Dzień Parków Narodowych

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez uczniów klasy 3b Lapbook 

24 maja w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. Na  świecie jest obecnie 3000 parków narodowych. W Polsce istnieją 23. Uczniowie klasy 3 B stworzyli w 3- osobowych zespołach Lapbooki o parkach narodowych. Tekturowe teczki z mnóstwem karteczek , napisów, sekretów to świetna forma gromadzenia informacji oraz prezentowania własnych wytworów. Wszyscy członkowie grup mocno zaangażowali się w pracę, a jej efektem jest 7 ciekawych, kolorowych teczek prezentujących wybrane parki oraz przygotowana krótka prezentacja. Święto parków narodowych jest też świętem turystów zakochanych w pięknej przyrodzie, szanujących jej piękno i rozumiejących potrzebę jej ochrony. Do zobaczenia już niedługo na niektórych szlakach 🙂

Back to top