– Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków obchodzimy 26.09. W naszej szkole w obchody tego dnia włączyli się zarówno młodsi uczniowie jak i starsi. W klasach 1-3 na lekcjach języka angielskiego uczniowie “podróżowali po Europie” poznając znane zabytki, flagi i podstawowe zwroty używane w  poszczególnych krajach. Uczniowie z dużym entuzjazmem opowiadali o miejscach, które zwiedzili do tej pory. Wymieniali się spostrzeżeniami na temat nauki języków. Każda klasa zaprezentowała kolory flagi jednego z wybranych  krajów ubierając się  odpowiednio kolorystycznie. Starsi uczniowie chętnie prezentowali łamańce językowe w języku angielskim i niemieckim, zrobili to bezbłędnie. Podczas obchodów Dnia Języków nie zabrakło także innych aktywności w j. niemieckim. Uczniowie klasy 8, którzy uczą się tego języka dopiero drugi rok, zaprezentowali w grupie niemieckojęzycznej klas 4 a i 4 b scenki o tematyce wizyty w restauracji. Młodsi koledzy słuchali z uwagą i zrozumieniem dialogów starszych kolegów odgadując, co zostało zamówione w restauracji i ile wyniósł rachunek. Klasa ósma stanęła na wysokości zadania, świetnie przygotowała inscenizacje łącznie z rekwizytami. Była to dobra okazja, aby starsi koledzy udowodnili młodszym, iż można mówić w j. niemieckim ucząc się zaledwie rok.

Back to top