– Dzień dobrych uczynków

19 maja będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań.

Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego, zapytanie sąsiada o samopoczucie, zerwanie polnych kwiatów dla mamy, pociesznie koleżanki gdy dostanie złą ocenę , pobawić się z kolegą, gdy czuje się samotny… Jest to doskonała okazja, by pomyśleć co dobrego można zrobić, by na czyjejś twarzy zagościł uśmiech.

W związku z powyższym Szkolny Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkole dwie akcje:

  1. 19 maja (piątek) odbędzie się głosowanie na najbardziej życzliwą osobę z klasy. Podczas tego dnia uczniowie, nauczyciele mogą oddać swój głos wrzucając go do skrzyneczki obok biblioteki szkolnej. Uwaga – głosy muszą być podpisane kto oddaje głos (imię, nazwisko oraz klasa) oraz na kogo głosujemy (podobnie imię, nazwisko, klasa). Karteczki będą przygotowane na ławeczce obok biblioteki szkolnej.
  2. Szkolny konkurs – „Dobrych uczynków w naszej szkole/ klasie”, który będzie trwał od 15 do 19 maja 2023.

Na czym będzie polegał?

Klasa wykonuje dobre uczynki (można pojedynczo lub grupowo) i zgłasza je do wychowawcy, który odnotowuje to w przygotowanej przez Samorząd tabelce. Mogą to być uczynki wykonane w szkole lub poza nią (wówczas potwierdzeniem są zdjęcia lub filmiki – do wglądu wychowawcy).

19 maja tabelki zostaną przekazane przez wychowawców do pani Anety Brzostowskiej. Dla zwycięskiej klasy jest przewidziana nagroda.

Życzymy powodzenia!

Back to top