– Czytam z klasą

Klasa 1b wykonywała zadania w ramach IV edycji projektu “Czytam z klasą”. 

 II moduł poświęcony był podróżom po Europie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zapoznania losów naszego głównego bohatera Lampo z książki Romana Pisarskiego “O psie, który jeździł koleją “. W ramach poczytanek klasowych mama naszej uczennicy przeczytała nam książeczkę. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie na mapie leżą Włochy, zobaczyli ciekawe miejsca w Italii. Poznali zasady zachowania w przypadku zgubienia się. Razem robiliśmy pizzę lekturową przedstawiając przygody z lektury. W kąciku sali uczniowie stworzyli niewielką stacyjkę, na którą przyjeżdżają pociągi i oczywiście przygotowali miejsce dla naszego pluszowego psiaka Lampo. Na stacji zaraz pojawiły się inne pieski wykonane przez uczniów z plasteliny. Uczniowie wykonywali karty pracy, krzyżówki z lektury.

Back to top