– Blog

Nasza szkoła po raz kolejny dostała się do programu Ministerstwa  Sportu i Turystyki pt. „Szkolny Klub Sportowy”

Główne zadanie programu polega na  umożliwieniu podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego prowadzącego zajęcia w danej szkole, w szczególności wśród dzieci i młodzieży  o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną  w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. 

Zajęcia SKS są otwarte dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zarówno chłopców jak i dziewcząt. 
Zajęcia te w szczególności mają na celu: 

  • Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów. 
  • Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych. 
  • Kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej poprzez naukę i zabawę. 
  • Doskonalenie techniki oraz taktyki gry w  piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę koszykową i tenisa stołowego. 
  • Przygotowanie do zawodów szklonych, międzyszkolnych, ogólnopolskich. 
     

Uczniowie poznają zasady fair play jakie obowiązują w sporcie oraz przepisy gry w wyżej wymienionych dyscyplinach. W trakcie zajęć SKS-u organizowane są różnorodne testy sprawnościowe. 
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na zajęcia. 

 Zajęcia organizowane są ; 

Poniedziałek 14.30 – 15.30 

Wtorek  11.30 – 12.30 

Nauczycielem prowadzącym zajęcia jest mgr Adriana Ostrowska, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. 

W dniu 01.10.2022r. w okolicach ul. 3. Maja oraz Rzeszowskiego Rynku odbyły się biegi młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych. Szkołę naszą reprezentowało prawie dwudziestu uczniów z różnych klas. Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy i gratulujemy pokonania dystansu w swojej grupie wiekowej. 

Sukcesy naszych uczniów:

1. Amelia Wójcik kl. 1a miejsce 5

2. Antoni Toma kl. 4a miejsce 3

Statuetki i dyplomy wyżej wymienionym uczniom wręczała dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich w biegach długich Matylda Kowal.

Opiekun reprezentacji: Ryszard Baran

Galeria

„Książka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania.” – Ignacy Krasicki 

      Do akcji głośnego czytania poproszeni zostali rodzice klas I-III.  Mamy nadzieję, że ten dzień zaowocuje i uczniowie zachęceni przez rodziców   i zaciekawieni treścią czytanych im głośno fragmentów książek sami po nie sięgną, aby poznać losy bohaterów i wraz z nimi przeżywać wspaniałe przygody. Pamiętajmy czytanie uczy każdego z nas języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię. Czytanie daje nam chwilę wytchnienia, pozwala zapomnieć o otaczających nas problemach, to dobry sposób na nudę. 

Dziękuję bardzo rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania, a wszystkich rodziców zachęcam, aby codziennie 20 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie z dzieckiem. 

Back to top