– Bajeczni Adwokaci

W ramach akcji edukacyjnej organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką “Bajeczni Adwokaci” w poniedziałek 29 maja uczniów klasy 1A odwiedziła Pani Adwokat Ewa- mama Adasia.

Akcja ma celu upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o zawodzie adwokata – oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali czytanej przez gościa książki ,,Leśne sprawy Misia Adwokata”. Głównym wątkiem bajki są kłopoty, w które popada niesłusznie oskarżony Wilk. Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym superbohater rusza na ratunek. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać czytanej bajki, ale i dowiedzieć się, jakimi sprawami zajmuje się adwokat, jak wygląda i nazywa się jego strój, jak nazywa się miejsce jego pracy. Uczniowie zadawali też pytania, na które pani mecenas wyczerpująco udzielała odpowiedzi. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zestaw ilustracji dotyczących książeczki do kolorowania oraz zakładkę do książki. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Back to top