Szkoła Podstawowa Nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa Nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11 Header 2 . Header 3 .

Konkurs Omnibus Klas Trzecich

Szkoła Podstawowa nr 2 już po raz XVII była Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu OMNIBUS KLAS TRZECICH. Zadaniem kilkudziesięciu uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 minut trudnego testu. Każdą biorącą w konkursie szkołę reprezentowało dwóch zawodników. Jeden z naszych uczniów Kacper z klasy 3B zajął w konkursie V Miejsce.

Konkurs “Moja Idolka”

Maja z klasy 3 b została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno- Literackiego,, MOJA IDOLKA”. Konkurs był inspirowany serią książek ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Książka została entuzjastycznie przyjęta na całym świecie, przybliżała dzieciom historie niezwykłych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołączyło 100 Polek m.in.: Wisława Szymborska, Maria Skłodowska- Curie, Iga Świątek, Olga Boznańska i wiele innych. Bohaterką naszej Laureatki była Apolonia Chałupie powszechnie znana jako Pola Negri. Maja przepięknie ją namalowała oraz opisała pokrótce jej życie uzasadniając dlaczego tę kobietę właśnie wybrała do swojej pracy.
Gratulacje dla Majki!

Przygody Noni

Jak zrodził się pomysł tworzenia książeczki z Noni? Bardzo prosto. Otóż laleczka Noni towarzyszyła nam, uczniom klasy 3a od początku rozpoczęcia edukacji wczesnoszkolnej. Czytaliśmy razem z Noni opowiadania, poznawaliśmy nowe wierszyki, śpiewaliśmy piosenki, tworzyliśmy prace plastyczne. Ale przede wszystkim razem z Noni przeżywaliśmy wiele przygód, które doprowadziły nas do końca 3 klasy. Żal nam się rozstawać z naszą Noni, ale przekazujemy ją w dobre ręce, razem z nasza panią wychowawczynią przejmą ją nowi uczniowie z 1 klasy. I, kto wie jak szybciutko naucza się literek, to może powstaną kolejne rozdziały z tytułową bohaterka na czele – Noni.

Ogólnomiejski Konkursu,,Zwyczajne- nadzwyczajne- kobiety, które zmieniały świat”

W ramach Roku Marii Konopnickiej, Marii Grzegorzewskiej i Wandy Rutkiewicz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie była organizatorem Ogólnomiejskiego Konkursu ,,Zwyczajne- nadzwyczajne- kobiety, które zmieniały świat”. Założeniem konkursu było zwrócenie uwagi młodego czytelnika na dokonania tych niezwykłych kobiet. Na konkurs nadesłano blisko 150 prac. Kornelia z klasy III b otrzymała 3 miejsce w kategorii 7-9 lat. W swojej pracy uczennica przedstawiła Wandę Rutkiewicz-  pierwszą kobietę na świecie, która zdobyła szczyt K2, jedną z najwybitniejszych polskich himalaistek. Gratulacje dla Kornelii!

Seans w kinie – Za duży na bajki

Uczniowie klas 1-3 wybrali się na film ,,Za duży na bajki” do kina Helios w Galerii Rzeszów. Film opowiada o rozpieszczonym dziesięciolatku Waldku, który chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy i szalona ciotka staną na drodze do spełnienia jego marzeń, ale nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w turnieju. Film pokazuje, co tak naprawdę w życiu jest ważne- wzajemne zrozumienie, szczerość i mówienie na głos o pojawiających się w życiu codziennym trudnościach. Za duży na bajki wywołuje uśmiech na twarzy, a chwilami chwyta za serce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wybrać się na ten film.

Mother’s and Father’s Day

Dzień Matki i Dzień Ojca są wyjątkowymi świętami, jednymi z najpiękniejszych w roku, pełnymi serdecznych życzeń i pachnących kwiatów.  Aby całym sercem podziękować swoim rodzicom, uczniowie klas I-III zaśpiewali piosenkę I love my mummy. Co więcej, najmłodsi uczniowie recytowali wiersze, by sprawić rodzicom jak najwięcej przyjemności. Zapraszamy do oglądania!

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Spacer po szkole - Zapraszamy!

reklama resman