Szkoła Podstawowa Nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa Nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11 Header 2 . Header 3 .

Bezpieczeństwo

W dniu 21 czerwca uczniów klas pierwszych odwiedziła pani Iwona Dronka, instruktor ratownictwa wodnego, pracownik Katedry Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego- mama naszej uczennicy Wiktorii. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się podczas pobytu nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz gdzie w razie potrzeby uzyskać pomoc. Cenne wskazówki na pewno przydadzą się naszym uczniom podczas zbliżających się wakacji.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Spotkanie z wychowawcami i rozdanie świadectw w salach godz. 9:00.

Msze św. w kościele p. w. Chrystusa Króla o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 – uczniowie biorą udział pod opieką rodziców.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Jeszcze będzie pięknie”

Uczniowie z klasy 7a (Olga H., Patrycja P., Gabriela Sz.) uczestniczyli w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Jeszcze będzie pięknie”. Był to konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do wszystkich fotografujących uczniów szkół podstawowych (klas siódmych i ósmych) oraz szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia czarno-białego lub kolorowego w podanej rozdzielczości. Inspiracją dla prac miało być wszystko co nowe, co się zmieniło, co się wciąż zmienia… dzisiaj, jutro, kolejnego dnia.
Miło nam poinformować, że dwie prace Patrycji P. zostały nagrodzone. Uczennica zdobyła III miejsce oraz dodatkową nagrodę jury.
Gratulujemy!

Bal literek

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie dla klas pierwszych balu liter.
Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd wprowadził uczestników w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci pięknie ubrane, przy dźwiękach muzyki, bawiły się wyśmienicie, a bogaty program zabaw i konkursów, który przygotowali prowadzący ze Szkoły Muzycznej Yamaha, sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło.
Po balu dzieci miały czas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i panie.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby bal się udał- serdecznie dziękujemy!

Oglądaj dalej.https://sp31.rzeszow.pl/bal-literek-galeria/

Wycieczka do Pstrągowej

27 maja uczniowie z klas 1A, 1B i 3 B wybrali się na wycieczkę do Pstrągowej. Oczywiście wcześniej zamówiliśmy pogodę i przez cały dzień słoneczko miło nam przygrzewało.
Po przyjeździe na miejsce przesiedliśmy się z autokaru na sanie, które napędzane traktorem przewiozły nas po okolicy. Widoki pięknej polskiej wsi były niezwykle urokliwe.
Po powrocie do Ranczo Pstrągowa nasze dzieciaki miały jeszcze mnóstwo energii ,więc wspólnie szaleliśmy na placu zabaw i w parku linowym.
Zwiedzaliśmy też mini ZOO oraz podziwialiśmy okolicę z wieży widokowej. Potem przyszedł czas na odpoczynek w pięknej scenerii, w altanie na środku stawu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i karmiliśmy rybki.
Oczywiście czekały na nas jeszcze kolejne atrakcje, a wszystko to za sprawą pana Pawła – animatora, który zafundował nam niesamowite zabawy: wielkie bańki mydlane, szalony tor przeszkód, strzelanie z łuku itp.
Po dniu pełnym wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do Rzeszowa.

Szkolny konkurs wiedzy

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w pierwszej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy OMNIBUS. Konkurs był przeprowadzony w formie testu. Uczniowie losowali pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy ( nasze miasto, historia Polski, przyroda, geografia, matematyka, sztuka, wiedza o sporcie, sławni Polacy, sławni odkrywcy i wynalazcy.
W kategorii klas pierwszych zwycięzcami zostali:
I m – Weronika P kl. 1b
II m – Wojciech K kl. 1a
III m – Aleksandra P kl. 1a
W kategorii klas drugich:
Im – Kornelia W kl. 2a
II m – Hanna Ch kl. 2b
III m – Adrian B kl. 2a
W klasach trzecich:
I m – Weronika K kl. 3a
II m – Michalina K kl. 3b
III m – Sebastian K kl. 3a
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkursach.

Spacer po szkole - Zapraszamy!

reklama resman