Szkoła Podstawowa nr 31 w Rzeszowie

Header 1 Szkoła Podstawowa nr 31 35-011 Rzeszów, Pułaskiego 11

“Asy z Ecoklasy” w Warszawie!

Uczniowie klasy 2b brali udział w konkursie marki Max Kuchnie ,,Asy z EcoKlasy”. Do komisji konkursowej wpłynęło 278 zgłoszeń, jurorzy docenili wkład wspólnej pracy, kreatywność i UDAŁO SIĘ! Komisja konkursowa przyznała uczniom Nagrodę, czyli warsztaty kulinarne z profesjonalnym szefem kuchni Łukaszem Dobrowolskim, znanym jako Kitchen Dreamer – Marzyciel w Kuchni. 11 czerwca uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę do Warszawy, brali udział w warsztatach kulinarnych, samodzielnie przygotowywali wyśmienite potrawy pod bacznym okiem szefa kuchni – Łukasza Dobrowolskiego. To była niesamowita, kulinarna przygoda. Na koniec uczniowie wraz z organizatorami wykonali wspólne zdjęcie, otrzymali także niespodzianki. Ze śpiewem na ustach wrócili do Rzeszowa.

Wizyta w Viseu

W dniach 13-17.06.2024 odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie “MOSAIC: Mobilizing Our Strengths, Supporting All in Community” w Viseu w Portugali. Nauczyciele z Turcji, Polski, Włoch i Portugalii zgłębiali tajniki edukacji inkluzywnej oraz ustalali działania, które podejmą w swoich szkołach.

Pierwszego dnia podczas seminarium zaprezentowano idee edukacji włączającej, indywidulane podejście do rozwiązywania różnic między uczniami oraz strategie stosowane podczas lekcji.

W ciągu kilku dni mieliśmy okazję obserwować dobre praktyki trzech szkół z Portugalii. Gospodarze z Escola Secundária de Emídio Navarro pokazali, jak starają się zapewnić uczniom wszechstronną edukację, traktując jako priorytet różnorodność kulturową, zaangażowanie społeczne i współpracę międzynarodową. Odwiedziliśmy sale lekcyjne i mogliśmy porozmawiać z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nauczyciele wspierają również uczniów z problemami wzroku poprzez zespół specjalistów. Mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielem posługującym się językiem migowym oraz „dotknąć” alfabetu Braille’a. Naszą uwagę przykuły serdeczne i ciepłe relacje panujące w społeczności szkolnej.

Zostaliśmy zaproszeni również do Urzędu Miasta, gdzie przyjął nas kierownik wydziału edukacji I opowiedział o mieście oraz funkcjonowniu szkół.
Wizyta zakończyła się w szkole wspólnym tańcem, piosenką “We are the World” I niezwykle wzruszającym występem ucznia I nauczycielki.

Na długo w pamięci pozostaną wspólne popołudniowe i wieczorne rozmowy oraz zwiedzanie urokliwych zakątków Portugalii.

Survival Soliński

W dniach 5-7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Survivalu Solińskim. Była to ekscytująca przygoda, w której mieliśmy pozytywne emocje, zabawę i atrakcje. Wyjazd pozwolił dzieciom rozwijać samodzielność, pewność siebie i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Zajęcia na wodzie (kajaki, deski) oraz sportowo-rekreacyjne stanowiły ogromną atrakcję.

Laurka dla strażników lasu

Uczniowie klas 2b brali udział w ogólnopolskiej trzeciej edycji konkursu “Laurka dla strażników lasu”. Spośród tysięcy nadesłanych laurek, organizatorzy stworzyli najpiękniejszą Giga laurkę na świecie. Uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zielona szkoła w Jodłówce

W dniach 27.05 – 29.05 uczniowie klas drugich byli uczestnikami zielonej szkoły w Jodłówce Tuchowskiej. W czasie pobytu wzięli udział w licznych zajęciach wychowawczo-profilaktycznych, rekreacyjno-sportowych, kulturalno-rozrywkowych.

Rowerowy Maj

Za nami piękny Maj, w którym nasza szkoła już kolejny rok brała udział w kampanii Rowerowy Maj. Akcja ta miała na celu promocję zdrowego trybu życia i zachęcenie uczniów do korzystania z roweru lub też hulajnogi jako codziennego środka transportu do szkoły. Nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do wyzwania o czym świadczyła bardzo duża ilość zaparkowanych jednośladów przy naszej placówce każdego dnia. Wielkie brawa za rewelacyjną postawę!

Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej

W dniach 10 i 11 czerwca uczniowie naszej szkoły będą oddawać podręczniki do biblioteki. Proszę o zapoznanie się z terminarzem zwrotów. Przed oddaniem podręczników proszę o wcześniejsze sprawdzenie ich stanu. Ewentualne lekkie rozdarcia proszę podkleić taśmą klejącą, a zabrudzenia wyczyścić.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego z tej okazji w naszej szkole 29 maja odbył się Dzień Sportu, w którym uczestniczyli duzi i mali. Dla każdego było coś miłego. 

Nasi najmniejsi jak i również ci trochę starsi brali udział w wielu przygotowanych konkurencjach. Odbył się konkurs rysowania po asfalcie, rzuty woreczkami do celu, tor przeszkód, skoki przez skakankę, przeciąganie liny czy dwie różne konkurencje w strzelaniu na bramkę. Największą popularnością cieszył się konkurs w parach przerzucania balonika z wodą nad siatką na odległość. Oczywiście nie mogło się obyć bez czegoś dla ciała czyli lodów i fajnej muzy. Na końcu zostali uhonorowani zwycięzcy w każdej dyscyplinie i kategorii wiekowej. No cóż… wszystko dobre co szybko się kończy, ale to nie było nasze ostatnie słowo… Za rok będziemy poprawiać nasze rekordy i stawać się coraz lepsi w każdej z konkurencji. No chyba, że organizatorzy nas zaskoczą i wymyślą coś nowego … 😊

II Wojewódzki Przegląd Zespołów „Taneczna Niezapominajka”

W dniu 24.05.2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się II Wojewódzki Przegląd Zespołów „Taneczna Niezapominajka”. Trzy grupy z Zespołu Tanecznego Lamparciki reprezentowały naszą szkołę podczas tego konkursu.

Grupa C – dzieci uczęszczające do klasy I wspaniale zaprezentowały się z układem pt. „Zaginiony skarb”.

Grupa B – dzieci przedstawiły układ „Gdy kota nie ma w domu, myszy harcują” i zdobyły 2 miejsce w kategorii wiekowej klasy I-III.

Grupa A – dzieci zaprezentowały układ „Dziewczynka z zapałkami” i zdobyły 2 miejsce w kategorii wiekowej klasy IV-VI.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim tancerzom i tancerkom naszej szkoły!

Miniolimpiada sportowa

Od 21 do 23 maja 2024 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami brali udział w MINIOLIMPIADZIE SPORTOWEJ zorganizowanej na Hali Sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Organizacja tej imprezy była wspólną inicjatywą Fundacji Rozwoju Umiejętności Społecznych FRUMIS oraz studentów Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym jej celem było wdrażanie dzieci klas I – III do uczestniczenia w kulturze fizycznej, kształtowanie umiejętności współpracy, a przede wszystkim dobra zabawa. W tych dniach na hali sportowej zebrały się dzieci z 14 rzeszowskich szkół. Nasi uczniowie uczestniczyli w zabawach i pokonywali różne tory przeszkód. Każdy uczestnik sportowych zmagań otrzymał złoty medal.  Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

80. rocznica Akcji “Burza”

Obchody uroczystości uświetnił program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów przygotowanych przez Panie: Dorotę Janusz i Annę Miechowicz.

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024

Spacer po szkole - Zapraszamy!

Back to top