Szkoła Podstawowa nr 31 w Rzeszowie

W związku ze Świętem Zmarłych polecamy Waszej pamięci postać pana Józefa Daleckiego, wielkiego Przyjaciela naszej Szkoły, żołnierza Armii Krajowej, walczącego na Kresach Rzeczypospolitej o wolność Wilna podczas II wojny światowej. Pan Józef po wojennej tułaczce osiadł na stale w Rzeszowie, a będąc już w podeszłym wieku dzielił się hojnie swoimi wspomnieniami z uczniami naszej szkoły przez wiele lat. Robił to w ramach współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, którego był Prezesem. Pan Józef odszedł na wieczną wartę w 2013 roku, ale pamięć historii, którą nam przekazał, powinniśmy stale pielęgnować. I, jak co roku, prosimy o zapalenie lampki i modlitwę na grobie naszego Bohatera.

Cmentarz Wilkowyja – kwatera nr 74.