Koncert "Rozśpiewały się obłoki"

6 grudnia 2017r. chór szkoły składający się z 68 chórzystów ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 31 i klas gimnazjalnych wystąpił na koncercie świątecznym „Rozśpiewały się obłoki” w galerii Millenium Hall. Był to koncert końcoworoczny w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów „Śpiewająca Polska” pod patronatem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Chór wykonał 3 piosenki: „Przybieżeli do Betlejem”, „Gloria” i „Świeć gwiazdeczko”.

Solistami byli:

Aleksandra Wojnar – kl. 1a,

Jakub Polek – kl. 1a,

Oliwia Giera – kl. 4a,

Julia Magoń – kl. 3c,

Anna Słodzińska – kl. 2c

koncert spiewajaca polska

Czy św. Mikołaj przychodzi tylko do dzieci?

W ten szczególny dzień wszyscy wypatrują św. Mikołaja. I choć ci trochę starsi czasem niechętnie się do tego przyznają, to każdy w głębi serca ma swoje marzenia i cieszy się z prezentów. To właśnie 6 grudnia obdarowujemy naszych bliskich drobnymi upominkami. Do niektórych nawet Święty  Mikołaj przychodzi osobiście. Tak było w  SP nr 31 w Rzeszowie w klasie IV a, gdzie  Mikołaj zawitał z workiem …

mikolajki

 

Koncert w Filharmonii Podkarpackiej

W dniu 07. 12. 2017 r. klasa IV a oraz młodzież  klas drugich z oddziałów gimnazjalnych wysłuchała Koncertu Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej. Koncert został przygotowany na wyjazd do Chin. Orkiestrą dyrygował czeski dyrygent – JIRI PETRDLIK. Konferasjerem  była Małgorzata Lewicka. W programie były najpiękniejsze utwory  - polki, walce, polonezy, tańce węgierskie itp. kompozytorów europejskich : Dworaka, Mendelssohna, Johanna Straussa (syna), Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara.

filharmonia

Andrzejki w klasie IV a

Andrzejki to święto , które zna każdy z nas. Obchodzimy je co roku w nocy z 29 na 30 listopada.
W dawnych czasach ten dzień był przeznaczony na wróżby  dla dziewcząt. Dziewczęta dbały, by żaden
z chłopców w ten dzień ich nie podglądał.

 Klasa IV a również w tym dniu świętowała. Pod opieką wychowawczyni pani Anety Brzostowskiej brała udział w zabawach muzyczno – ruchowych, wróżbach…

andrzejki 2017

Kolorowa szkoła

W Dniu 20 Listopada Odbył Się Dzień Kolorów, Było Przebojowo I Kolorowo…………

Konkurs na najbardziej radosną klasę wygrała II a, w nagrodę w maju mieli pojechać do disneylandu pod Paryżem,  jednak na wyraźną prośbę klasy otrzymali „szczęśliwy numerek”  :) 

kolorowa szkola

Szczęśliwy numerek

szczesliwy numerek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.